Przydatność języka niemieckiego w życiu - oczyma absolwentów Asnyka

DSD » Przydatność języka niemieckiego w życiu - oczyma absolwentów Asnyka

Także w moim życiu zawodowym pracodawcy zwracali uwagę na moją poświadczoną znajomość j. niemieckiego. Otrzymywałam oferty pracy m.in. od Polskich Linii Lotniczych LOT, a obecnie pracuję jako Agent ds. Obsługi Pasażerskiej na Lotnisku Chopina w Warszawie. Klasie DSD zawdzięczam swój dobry start w przyszłość, ale także niezapomniane przeżycia z różnych szkolnych podróży przede wszystkim do Niemiec, jak również po Europie, a także wspomnienia związane z wręcz rodzinną atmosferą na zajęciach. I Licem w Kaliszu zawsze wspominam z uśmiechem. Asnyk nie był dla mnie tylko szkołą - był jak drugi dom.

Daria Symenko, studentka filologii germańskiej, Uniwersytet Wrocławski 

Z klasą DSD byłam, jestem i będę związana. Dzięki temu profilowi  jestem tu, gdzie jestem. Nleży pamiętać, że klasa DSD oferuje dużo możliwości, ale to od ucznia zależy, czy z nich skorzysta. Ja skorzystałam – zdałam certyfikat DSD na poziomie C1,  brałam czynny udział w wymianach, zostałam laureatką nagrody burmistrza Hamm oraz laureatką miesięcznego stypendium PAD ufundowanego przez Kulturministerkonferenz. Pomimo, że minęły 3 lata od ww. wydarzeń, do dziś odczuwam ,,skutki’’ po klasie DSD. Dzięki niej byłam dobrze przygotowana na studia, odkryłam swoją pasję do tego języka i co najważniejsze – nie miałam problemu ze znalezieniem pracy już podczas studiów! Z całego serca polecam tę klasę każdemu! Nie trzeba kochać tego języka, ale warto się go nauczyć.  Natalia Stępniak,  studentka filologii duńskiej, UAM Poznań -  Klasa DSD dała mi szansę nie tylko na opanowanie języka niemieckiego w krótkim czasie. Przez te 3 lata poznałam wiele wspaniałych osób zainteresowanych kulturą Niemiec i wzięłam udział w wymianie z niemiecką szkołą, przez co dostałam szansę odwiedzenia pięknego miasta Hamm. Dzięki certyfikatowi o wiele lepiej radzę sobie na studiach - język niemiecki okazał się wielkim ułatwieniem w nauce innych języków germańskich.

Natalia Stępniak,  studentka filologii duńskiej, UAM Poznań  

Klasa DSD dała mi szansę nie tylko na opanowanie języka niemieckiego w krótkim czasie. Przez te 3 lata poznałam wiele wspaniałych osób zainteresowanych kulturą Niemiec i wzięłam udział w wymianie z niemiecką szkołą, przez co dostałam szansę odwiedzenia pięknego miasta Hamm. Dzięki certyfikatowi o wiele lepiej radzę sobie na studiach - język niemiecki okazał się wielkim ułatwieniem w nauce innych języków germańskich.