Rok Asnyka

 • Asnyk zdj.jpg

  Rok 2018 poświęcony pamięci Adama Asnyka

  30 listopada 2017 r. Rada Miejska Kalisza ustanowiła rok 2018 - Rokiem Adama Asnyka. 11 września przypada bowiem 180. rocznica urodzin poety. Podczas licznych uroczystości i imprez kulturalnych kaliszanie oddzą hołd wybitnemu Synowi Kalisza, jednemu z największych poetów polskich XIX wieku, bojownikowi o suwerenny byt Rzeczpospolitej, działaczowi społecznemu oraz popularyzatorowi idei Niepodległościowych. Nasze liceum będzie brało w tych akcjach atywny udział.

   

 • about.png

  Nasi absolwenci - Łukasz Durajski

  Uczęszczał do Szkoły Podstawowej oraz Gimnazjum w rodzinnym Zbiersku. Ukończył I Liceum Ogólnokształcące im. Adama Asnyka w Kaliszu, profil biologiczno-chemiczny. Absolwent Wydziału Lekarskiego Uniwersytetu Jagiellońskiego Collegium Medicum w Krakowie.

  Ponadto kształcił się we Włoszech, studiując medycynę na Uniwersytecie Campus Bio-Medico w Rzymie. Lekarz rezydent specjalizujący się w dziedzinie pediatrii na Klinice Endokrynologii i Diabetologii Dziecięcej Instytutu „Pomnik – Centrum Zdrowia Dziecka” w Warszawie.

   

 • Filip Radulak.jpg

  Nasi absolwenci - Filip Radulak

  Zwycięzca czwartej edycji  konkursu „Poznań przyciąga najlepszych” i zarazem jest  zdobywcą głównej nagrody, którą jest  rok darmowego życia w jednym z najlepszych ośrodków akademickich w kraju – otrzymał Filip Radulak, maturzysta z I LO im. Adama Asnyka w Kaliszu, za film pt. „Zdrowo na sportowo”.

  Podczas Gali Art of Packaging wręczono nagrody dla najlepszych twórców opakowań w dwóch kategoriach: Debiuty oraz Professional. W pierwszej grupie, zwycięzcą konkursu został Filip Radulak, student grafiki CDV. Jury doceniło kreatywność Filipa przyznając główną nagrodą za stworzenie opakowania na skarpetki – Bandziorki. Projekt został uznany za najbardziej innowacyjny, funkcjonalny, zaspokajający gusta wybrednych konsumentów. Laureat otrzymał miano zwycięzcy Konkursu Art of Packaging 2016 Debiuty dla Najlepszego Opakowania Roku 2016, prestiżową statuetkę Art of Packaging 2016, dyplom i znak towarowy ART OF PACKAGING 2016, prawo do użytkowania znaku Konkursu w portfolio oraz nagrodę pieniężną.

 • Zdjecie 2.jpg

  Nasi absolwenci - Agnieszka Kołacińska

  Jest specjalistką chirurgii, profesorem nadzwyczajnym, członkiem Zarządu Europejskiego Towarzystwa Chirurgii Onkologicznej, Board of Directors of the European Society of Surgical Oncology. Jej miłością zawodową jest chirurgiczne leczenie raka, a w szczególności nowotworów piersi i skóry.

  Jest absolwentką Akademii i Uniwersytetu Medycznego w Łodzi. Pracuje na Oddziale Chirurgii Onkologicznej Szpitala im. M. Kopernika w Łodzi. Doświadczenie zdobywała w  Klinikach Chirurgii Piersi Europejskiego Instytutu Onkologii w Mediolanie, Uniwersytetu we Florencji, Instytutu Onkologii w Amsterdamie, Kliniki Mayo w Rochester, Instytutu Raka w Tokio i Instytutu Ivo Pitanguy w Rio de Janeiro

 • Zdjecie 1.jpg

  Nasi absolwenci - Antonina Łuszczykiewicz

  Antonina Łuszczykiewicz absolwentka kulturoznawstwa dalekowschodniego, które ukończyła z wyróżnieniem, obecnie doktorantka na Wydziale Studiów Międzynarodowych i Politycznych Uniwersytetu Jagiellońskiego. Laureatka stypendium konfucjańskiego na uniwersytecie Xian Jiaotong Daxue (Chińska Republika Ludowa), visiting scholar na Department of East Asian Languages and Cultures na Indiana University (Stany Zjednoczone).

  Autorka dwóch monografii poświęconych wizerunkowi Indusów i Chińczyków w literaturze brytyjskiej na przełomie XIX i XX wieku. Interesuje się historią relacji chińsko-indyjskich oraz tematyką związaną z uprzedzeniami i stereotypami. Obecnie przygotowuje rozprawę doktorską poświęconą kulturowej interpretacji Pięciu Zasad Pokojowego Współistnienia. 

 • 220px-POL_Kalisz,_pomnik_Asnyka.jpg

  Sławni absolwenci

   

  „… Droga mnie wiedzie do starego grodu,
  otoczonego ramionami Prosny…
  Tam wśród alei kasztanowych chłodu
  Czerpałem tchnienie pierwszej życia wiosny…”

  To fragment wiersza Adama Asnyka – patrona naszej szkoły, poety, liryka, bojownika o wolność. Był on wychowankiem naszej szkoły.